Microchip Technology PIC24FJ128GL306-E/MR
Yingxinyuan Int'l(Group) Ltd.
Contact Now
Brand Name : Microchip Technology
Model Number : PIC24FJ128GL306-E/MR
MOQ : 1PCS
Price : Negotiation
Payment Terms : T/T
Supply Ability : 999999+PCS
Delivery Time : 2-7 work days
Supplier : Microchip Technology
Series : Automotive, AEC-Q100, PIC® 24F
CoreProcessor : PIC
CoreSize : 16-Bit
Speed : 32MHz
Connectivity : I²C, IrDA, LINbus, SPI, UART/USART
Peripherals : DMA, LCD, PWM, WDT
NumberofI/O : 52
ProgramMemorySize : 128KB (128K x 8)
ProgramMemoryType : FLASH
EEPROMSize : -
RAMSize : 8K x 8
Voltage-Supply(Vcc/Vdd) : 2V ~ 3.6V
DataConverters : A/D 17x10/12b
OscillatorType : External
OperatingTemperature : -40°C ~ 125°C (TA)
MountingType : Surface Mount
Package/Case : 64-VFQFN Exposed Pad
Contact Now
Microchip Technology PIC24FJ128GL306-E/MR IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64QFN
Part.PIC24FJ128GL306-E/MR
ManufactureMicrochip Technology
DescriptionIC MCU 32BIT 128KB FLASH 80LFQFP
CorePIC
Core Size16-Bit
Speed32MHz